Przyjemniej jeździć do pracy rowerem niż autobusem

Mało kto z nas lubi komunikację miejską. Nie oszukujmy się, ścisk, który panuje w autobusach i tramwajach oraz jego pochodne czyli niezbyt przyjemne zapachy zwłaszcza latem dają się we znaki. Dlatego, kiedy tylko możemy, zamieńmy komunikację miejską na własny rower.

To nie tylko przyjemniejszy i zdrowszy sposób dojazdu, ale także ostatnimi czasy bardzo modny. Zdecydowanie tak. Kiedy oglądamy w Internecie zdjęcia z różnych wielkich miast widać, że ich mieszkańcy pokochali rowery, zwłaszcza rowery holenderskie.

Nowe i używane rowery tego typu widzimy na ulicach Amsterdamu, Londynu czy Paryża. Ostatnio coraz częściej także na ulicach Warszawy, Poznania czy Gdańska. Można to nazwać nawet rowerową rewolucją.

Widać to także w planach władz miast. Coraz więcej pojawia się ścieżek rowerowych czy miejsc do zaczepienia rowerów. Ludzie chcą się na swoich rowerach holenderskich czuć swobodnie i bezpiecznie, a miasta widzą, że rowerzystów jest coraz więcej i mają oni konkretne, mocno sprecyzowane potrzeby.

chorobyswiata.com.pl